بازدید و قیمت گذاری رایگان اجناس در تمام نقاط تهران و کرج 09120907647

سمسار در تمام نقاط تهران و کرج 09120907647

خدمات سمساری تهران

خدمات سمساری تهران آفتاب، به شما کمک می کند تا لوازم دست دوم خود را در کمترین زمان و با بهترین قیمت به فروش برسانید و یا اگر نیاز به خرید این وسایل دارید، تنها با یک کلیک آن ها را خریداری کنید. در اینجا بد نیست کمی با تاریخچه سمساری آشنا شویم.

تاریخچه خدمات سمساری

سمسار در اصل لغتی عربی است که از ریشه سمر در عربی گرفته و وارد زبان فارسی شده است. در فرهنگ دهخدا تعریف سمسار چنین آمده:

به معنی دلال است و در عرف، آن است که اجناس مختلف مردم می فروشد. و میان فروشنده و مشتری سوداگری کند. و بین فارسیان به معنی شخصی است که چیزهای مختلف می فروشد.

خدمات سمساری در ابتدا

مبتکران اصلی خدمات سمساری را می توان چینی ها دانست. چینی ها از دیرباز در تجارت دستی داشتند. و نیز در تبدیل کالاهای بلااستفاده به پول ماهر بودند. به این شکل که در شهرها راه می افتادند. و به خانه های مردم می رفتند و اگر کسی از حکومت پول یا وام می‌خواست، در قبال برداشتن یک وسیله از خانه آن‌ها ، این وام را پرداخت می‌کردند.

اما سمساری به شکل امروز را باید در یونان باستان جستجو کرد. در یونان باستان، افرادی که نیاز به پول داشتند، در ازای مبلغی پول، وسایل خود را در سمساری ها می گذاشتند.

آنجا سمسار، ارزش وسایل را تخمین می زد و معادل آن پولی به صاحب وسایل وام می داد. اگر وسایل فروش می رفت، این پول از آن خریدار باقی می ماند. در غیر این صورت او می بایست وام را با سود آن، به سمسار بر می گرداند.

همین فرهنگ سود و سودگیری باعث شد که سمساری از سمت کلیسا ممنوع و حرام شود؛ اگرچه خود کلیسا بعدها نوع دیگری از سمساری را خود رواج داد.

هزاران سال است که واسطه گری در جهان رواج دارد و در امپراتوری های یونان و روم باستان قابل احترام بوده است. فرهنگ واسطه گری با گسترش امپراطوری روم در سراسر جهان، شایع شد و در شرق نیز همین اتفاق افتاد.

بیش از 3000 سال پیش مدل تجاری واسطه گری در چین وجود داشته و امروزه نیز تا حد زیادی بدون تغییر و با همان قدرت به کار خود ادامه می دهد.

سمساری در ایران

سالیان درازی است که فرهنگ خدمات سمساری در ایران رواج یافته. از دیرباز به یاد داریم که در هر محله حداقل یک مغازه خدمات سمساری وجود داشت که پر از اجناس دست دوم و بعضا نو بود.

سمساری در ایران به امانت فروشی نیز مشهور است. به این دلیل که مغازه خدمات سمساری. مملو از وسایلی است که افراد مختلف در آنجا به امانت گذاشته اند. و سمسار بعد از فروش وسایل، حق خدمات سمساری خود را برداشت می کند.

اما همیشه هم این طور نیست. سمسارها از آنجا که معامله گران زبده ای هستند، هر کجا جنس عتیقه ای ببینند که چندان به آن توجه نمی شود، آن را به قیمت کمی می خرند و با عرضه آن به افراد عتیقه شناس، آن را به قیمت بسیار بیشتری می فروشند.

تجارت وسایل دست دوم و کهنه، یک تجارت به ظاهر ساده ی خرید و فروش است اما از نگاهی دیگر، این کار یک تجارت بسیار پرسود بوده که هم برای صاحبان وسایل و هم برای صاحبان مغازه های خدمات سمساری می تواند مفید باشد.

امروزه در مغازه های خدمات سمساری کالاهای دست دوم و گاه عتیقه، خرید و فروش می شوند و یک سمسار باید در مورد انواع و اقسام وسایل، شناخت کافی داشته باشد. همچنین با برندهای مختلف و ارزش گذاری اجناس به خوبی آشنا باشند.

فلسفه وجودی خدمات سمساری ها

باید در نظر داشت که اگر هر فرد بخواهد اقدام به فروش وسایل دست دوم خود کند، این پروسه کلی برای او زمان بر خواهد بود و نیز شاید نتواند از عهده روند فروش به خوبی بربیاید. پس این عمل را به کاردان آن یعنی سمسار واگذار می کند.

از طرفی، وقتی شخصی قصد خرید لوازم دست دوم یا عتیقه جات داشته باشد، باید محلی باشد که بتواند به آنجا رجوع کرده ببیند، خریداری کند و یا حتی شیء مد نظرش را بسپارد که سمسار برایش پیدا کند.

پس سمسار می شود واسطه ای میان خریدار و فروشنده که عمل خرید و فروش را برای آنها تسهیل می کند. بدیهی است که فردی که خدمات سمساری انجام می دهد، برای این کارش، حق و سهم خود از این معامله را برداشت می کند.

از طرفی در نظر داشته باشید که اگر جایی برای عرضه اجناس دست دوم نباشد. این لوازم که اکثرا قابلیت استفاده تا چندین سال دیگر هم دارند. حیف و میل شده و عملا دور ریخته می شوند. در صورتی که با وجود خدمات سمساری، این وسایل می تواند به دست افرادی برسد که از آن ها استفاده کنند.

سمساری در عصر تکنولوژی

شاید سوال خیلی ها باشد که در عصر تکنولوژی دیگر چه جایی برای خدمات سمساری وجود دارد. در گذشته که خرید های اینترنتی جایی در میان مردم نداشت، وانتی ها و مغازه های خدمات سمساری، نقش عمده ای در استفاده مجدد اشیا و لوازم دست دوم داشتند.

اما همانطور که این روزها بسیاری از کارهای روزمره ما به وسیله ی اینترنت انجام می شود، خدمات سمساری نیز از این امر مستثنی نیست. امروزه، شما اگر لوازم دست دومی دارید، دیگر نیازی نیست که ماشین بگیرید و آن را تا مغازه سمساری حمل کنید.

شما کافیست به سایت خدمات سمساری تهران آفتاب رجوع کنید و در آنجا خرید یا فروش را به راحتی و با یک کلیک انجام دهید. یکی از مزایای اصلی سمساری های آنلاین این است که اگر در گذشته، مشتری های مغازه سمساری یک محله و نهایتا محله های اطراف بودند. اکنون به طیف بسیار بیشتری از مشتریان، دسترسی خواهید داشت.

سخن آخر

خدمات سمساری آفتاب به شما کمک خواهد کرد. که لوازم منزل خود را اعم از وسایل نو و دست دوم از قبیل یخچال، فریزر، تلویزیون، اجاق گاز، مبلمان، سرویس خواب، لوازم چوبی، لوازم آنتیک، لوازم برقی، شکستنی، خرده ریز، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، بوفه، میز ناهارخوری، لوازم مطالعه، لوازم آشپزخانه، لوازم اتاق پذیرایی و اتاق خواب و …. را به راحتی و در کوتاهترین زمان و قیمتی مناسب به فروش برسانید.

برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره هایی که در سایت ما درج شده، تماس حاصل فرمایید.